Fındıklı Son Sistem Kalıcı Epilasyon

Fındıklı son sistem kalıcı epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu son sistem kalıcı epilasyon'dur. Kalıcı epilasyonda kullanılan ışığın dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.

Kalıcı epilasyon kıllara nasıl etki eder?
Kalıcı epilasyon ile kıl kökü imha edilirken hedef seçici olarak ısıtma yaparak kıl köklerindeki hücrelerin yakılarak hasara uğratılmasıdır. Kıl kökü tarafından emilen enerji ısıya dönüşerek kılın kök hücresini tekrar büyüyemeyecek şekilde tahrip eder. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan ışın, cilt hücrelerine zarar vermeden geçerek kıl kökündeki renk pigmentleri tarafından emilir. Tüm epilasyon kıl gelişimini geciktirip kılların daha zayıf ve azalarak çıkmasını sağlarlar. Kalıcı epilasyon için ise kıl kökünün papilla denilen kıl üretici kısmının yok edilmesi gereklidir Bunu ancak bu derinliğe ulaşan aleksanrite tipi bir son sistem kalıcı epilasyon cihazı sağlayabilir. Tedavi esnasında tüylerin büyüme aşamaları olan anajen, katojen veya telojen fazları tedavi açısından önemlidir. Kalıcı epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, kalıcı ve kesin neticenin ortalama 6-8 seans sonrası alınmasının gerekçesidir. Işın uygulama süreleri ve dozları kişinin cilt tonu ve yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Son sistem kalıcı epilasyon cihazları hava soğutma sistemine sahiptir. Bu nedenle cildinize verilen ışınlar size zarar vermeden, doğrudan kıl köklerine ulaşır ve kıl kökleri verilen ısı ile yok edilir. Bu ışınların kıl köklerine etki etmesinin sebebi ise; ışınların kılda bulunan rengi vermekle görevli olan melanin pigmenti tarafından emilmesidir. Bu sayede kıl kökleriniz önce rengini kaybeder ve sonra zayıflayarak yok olur.

Kalıcı epilasyon uygulaması cildinize ve kıl tipinize göre farklı dozajlarda uygulanmaktadır. Sizin için hangi epilasyon çeşidinin ve dozajın uygulanması gerektiğine, uzman tarafından karar verilir. 

Erkeklere Kalıcı epilasyon uygulanabilir mı?

Erkeklere kalıcı epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir..

Kalıcı epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır?
Kalıcı epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde,en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir kızarıklık oluşabilir. Soğutma sistemi ile yapılan kalıcı epilasyon ile ısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. 

Kalıcı epilasyon hakkındaki tüm sorularınız için 0530 066 7637 nolu bilgi hattımızdan detaylı bilgilere sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz.